Čvn 08

Rozhodli jste se pro koupi repasovaného notebooku a váháte mezi značkou Dell a Lenovo? Obě značky nabízejí kvalitní repasované notebooky, které se vyznačují spolehlivostí, odolností a koncipované na delší používání.

Dell Vostro 3460

Co je to repasovaný počítač?

Repasované notebooky jsou zpravidla vyřazené služební notebooky z velkých firem, které se většinou vyřazují pravidelně kvůli inovaci vybavení. Takové notebooky se pak důkladně vyčistí a vymění se všechny potřebné komponenty, aby počítače vypadaly zase jako nové. Po servisu následuje jejich testování a poskytuje se na ně vlastní záruka v rozmezí 6 – 24 měsíců.

 

Výhody repasovaných notebooků:

 • příznivá pořizovací cena
 • záruka od 6 měsíců do 24 měsíců
 • poměr kvalita/cena
 • dlouhá životnost
 • vysoká odolnost

 

Které notebooky se repasují?

Repasem procházejí pouze kvalitní a odolné notebooky, které jsou dělané pro delší provoz a vydrží ještě mnoho let po záruční době. Mezi ně se řadí repasované notebooky od lepších značek Dell, Lenovo, dále Toshiba či HP.

 

Jelikož se jedná o výborné a opravdu spolehlivé značky, nehraje zde takovou roli, jakou z nich si vyberete. Při výběru konkrétního notebooku byste měli spíše hledět na jednotlivé funkce a vlastnosti a podle toho vybírat konkrétní model.

dellinsp2-790x484

Při výběru zohledněte:

 • displej
 • disk
 • klávesnici
 • touchpad
 • víko
 • baterii

 

Ať už se jedná o jakoukoliv značku, při osobním výběru nebo po objednání z internetu zkontrolujte displej. Některé repasy, které byly dennodenně používány, pak mají vysvícený displej. To znamená, že svítivost displeje je znatelně nižší, než u nového notebooku.

 

Dále je nutností zaměřit se také na disk, který může být hlučný. K tomu dochází kvůli neustálému točení ploten, kdy se opotřebovávají ložiska a notebook se pak projevuje hlasitějším šuměním či dokonce pískáním.

 

Dobrá klávesnice je základ

Co se týče vzhledu i praktičnosti, rozhodně neopomeňte klávesnici a touchpad. Když je klávesnice příliš omačkaná a touchpad vyleštěný, nepracuje se s nimi příliš dobře. U celého notebooku jsou důležité také jeho panty. Ty bývají choulostivější např. u značky Dell.

 

V neposlední řadě zkontrolujte také baterii. I když se v mnoha repasovaných noteboocích se baterie mění celá a tudíž funguje jako nová, stejně si ji pro jistotu překontrolujte. Nikdy nevíte, zda byla baterie skutečně vyměněna, proto je velice důležité toto zkontrolovat, abyste si nepořídili notebook se sníženou výdrží.

 

Cena repasovaných notebooků

Situace je tu podobná jako je to s auty, pokud se podíváme například na srovnání značek jako je BMW nebo Audi s Renaultem nebo Peugeotem, tak stejná situace je i u notebooků. Dva a více let starý notebook od značky Acer nebo Asus už neprodáte, ale business modely od značky Dell nebo Lenovo se prodávají velmi dobře.

written by Jiří Polášek

Leave a Reply