Najít iPhone – zrádná funkce, která Vám moc nepomůže

Nedávno se mi podařilo zapomenou iPad v cizí učebně. Pro jistotu jsem si chtěl zkontrolovat místo, kde jsem předpokládal, že se nachází a v tu chvíli jsem zkoprněl. iPad tam nebyl. Nacházel se o velký kus dál u restaurace Mcdonadls. V hlavě mi blesklo, že byl ukraden. Toto podezření se mi potvrdilo po cca půl hodině kdy se objevil na jiném místě, na jedné ulici. Je to jasné – byl ukraden a teď s ním někdo cestuje. Uvedl jsem jej do stavu „ztraceného přístroje“ a zkoušel prozvonit. Samozřejmě nic. Jediné co se stalo byl fakt, že mi přišel email, že se někdo pokoušel přihlásit z iPadu v Praze (tedy 200 km dál!)

Když se pak po nějakém čase zase iPad začal objevovat v Mcdonadls, a následně zase na ulici, svitla mi naděje. Nebudu to protahovat – druhý den jsem našel iPad v učebně tam, kde jsem jej nechal. Zajímavé bylo, že ani aplikace Mapy.cz ani nativní mapová aplikace iOS v danou chvíli nedokázaly ukázat kde se iPad nachází přesně ani na tomto samotném přístroji. Vedle ležel iPhone, který přesně ukázal firmu a skoro i učebnu, kde se nachází, ale iPad vzdorovitě ukazoval místo o několik stovek metrů dále. Teprve po zapnutí wifi se poloha o něco zpřesnila, ale v toleranci cca desítek metrů.

Co z toho plyne – najít za takových podmínek ztracený iPad nebo dokonce honit zloděje je nemožné. Několikrát ukázal v iCloudu špatnou polohu kde se nachází, sám nebyl schopen se přesně lokalizovat a ještě ta hláško o Praze. No zajímavá zkušenost. A jak říkám, Iphone (se stejným iOS) celou dobu ukazoval vše přesně 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *