Jak zlepšit wifi signál : Power booster

Wifi je super technologie, ale problém nastává v momentě, kdy prostě nemáte dostatečně kvalitní signál. To se může stát díky vzdálenosti, zarušení, nebo pokud jste v oblasti, která není dostatečně vykrytá (jsta už mimo vyzařování signálu z vysílače, přesto chytáte nějaký slabý signál apod.)
 
Jako řešení se klasicky používá výměna za větší (silnější) anténu. Takhle se na rodinných domcích mnohdy objevují obrovké 24db antény. Ani to někdy nestačí (i když to už je spíše o tom, že lidi chtějí přijímat signál někde tam, kde vlastně ani pořádně není).
 
Existuje však ještě jedna možnost, na kterou jsem v praxi zatím moc nenarazil. Tou je Power Booster. Malá kovová krabička by vám měla zlepšit signál (výstup je až 20db u Airlive WPA-2400IB-20). Teoreticky by měl tenhle Power Booster prodloužit vzdálenost příjmu signálu až na dvojnáseobek. Airlive mimoto vyrábí další modely, které dovedou prodloužit vzdálenost až na osminásobek. Řešení to může být mnohem elegantnější, rychlejší a pohodlnější než výměna antény někde na střeše.

V praxi

Osobně jsem Power Booster Airlive WPA-2400IB-20 testoval se starší Airlive 5460. Kvalitu signálu jsem testoval přímo na Acesspointu, kde Mikrotik v tomto případě ukazoval celkem slabý a nestabilní signál. Ten se pohyboval od -95 do -77 dB. Chvílemi byl signál tak nekvalitní, že se klientské apéčko nechtelo s vysílačem spojit a ukazovalo status „scanning“. Po zapojení Power Boosteru se kvalita signálu zlepšila a Mikrotik ukazoval -66 dB. V tomto případě se tedy signál zlepšil minimálně o 11 dB (když beru v úvahu to nejlepší, co bez power boostru šlo dosáhnout, tedy -77dB)

Signál byl měřen na vzdálenost 2.5 km, snažil jsem se připojit na vysílač, který vysílal do jiného úhlu, než byl můj přijímač. Za pokud by určitě stálo zkusit, jestli Power booster „prostřelí“ nějaký strom, protože v těchto případěch je příjem wifi signálu většinou nemožný.
 
Více informací o poweb boosteru nejdete na stránkách airlive.com

Kde sehnat wifi booster ? Bohužel, podle aktuálních informací přimo od zástupce Aitlice.com, se wifi booster do ČR v tuto chvíli nedistrubuje. (zahlídl jsem pouze něco v internetových bazarech)

S boosterem se můžete setkat ještě i v jiné oblasti a sice oblasti kytarových efektů. I v tomto případě booster zesiluje (nakopává) kytarový signál.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *