Wifi a rušení TV nova : viníkem je Linksys wrt54g2

Když mi kamarád řekl, že mu router ruší televizní kanál NOVA, znělo to sice divně, ale nebyl důvod mu nevěřit. Stačilo jen router vypnout a zrnění + pruhy se ztratily. Po zapnutí routeru však byly zpátky. Vyreklamoval jsem zdroj, zabalili jsme router do alobalu, nic nepomohlo… Podotýkám, že router měl wireless vypnutý, takže nevysílal žádný signál. Z internetových diskuzí ještě vyplynul eventuelní problém v kabeláži. Byl použit nějaký tuším Belkin UTP kabel. Router byl mj. v těsné blízkosti televizních antén (rušil však pouze NOVU) .

Po výměně za Ovislink Airlive 3000, rušení ustalo (respektive malé zrnění bylo stále vidět, ale stoprocentně lepší než s Linksysem)

2 thoughts on “Wifi a rušení TV nova : viníkem je Linksys wrt54g2

  1. no tohle je zase odborný článek 🙂 dostal jsem se k tomu jen náhodou protože mi vypadnul z Mediamonitoringu ale přesto:
    Milý Admine, měl by sis uvědomit že takovýmhle paušalizováním jen blbneš lidi. Má to stejnou vypovídací hodnotu jako kdybys napsal že „fabie nějak klepe kolem devadesátky“. Průměrný uživatel využije technické podpory prodejce nebo výrobce (pokud ji poskytuje :)) nebo si vymění kus za kus a zkusí znovu předpokládajíce že se jedná spíš o chybu kusu než celého navržení.
    a svádět to na kabeláž je naprostá blbost = kabel samozřejmě nevyrobí žádné rušení, jen by ho mohl přenést pokud do něho něco pouští ten router. A to by pravděpodobně řešil stíněný kabel.

  2. Tohle není žádný odborný článek. Je to malý zápisek na blogu. Každý ať si z něj vezme poučení jaké chce. Minimálně to vypovídá o tom, že není všechno chyba konkrétního zdroje, není to wifi signálem a nepomáhá odstínění. Právě o těchto příčinách se mluví nejčastěji. Na kabeláž nic nesvádím. Uvitám tvůj odborný článek o daném probblému, a to myslím vážně. Sesbírej problémy, vyzkoušej, navrhni řešení a sepiš. Potěšíš tím více lidí …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *